avvoltoio_carogna_web

על גלגלי וצמיגי טובולר פרק 2

בפרק הזה נעסוק בהכנות לפני הדבקת הטובולר ובתהליך ההדבקה. אין בפוסט שום כוונה לשלול שיטות אחרות (ולא חסר). חשוב לציין שאני ממליץ לכל מי שלא מנוסה ולא מרגיש נוח בהתעסקות עם התהליכים לגשת לחנות הבית ולתת למומחים לעשות את העבודה.

רוב היצרנים ממליצים למתוח את הצמיגים החדשים לפני ההדבקה. התהליך פשוט, מלבישים צמיג חדש על גלגל טובולר נקי מדבק בלחץ אוויר גבוה במשך 48 עד 72 שעות. מותחים את הצמיגים כי יותר קל להלביש אותם אחר כך בתהליך ההדבקה. ניתן למתוח סידרה של צמיגים ולשמור אותם לשימוש בעתיד. יש הבדלים בין גלגלים וצמיגים מיצרנים שונים מבחינת הקטרים. כלומר יש שילובים קלים יותר ושילובים קשים יותר.

אני ממליץ לנקות את כל שאריות הדבק ו/או סרט מהחישוק לפני כל הדבקה חדשה, בין אם באמצעות סרטים או דבק. לסרטים זה חובה. הדבקה חדשה על חישוק נקי תהיה אחידה ונוכל להגיע לתוצאה חזקה יותר. צמיג שמודבק בגבהים שונים מסביב לגלגל לא מסתובב בצורה סימטרית. במשך שנים רבות השתמשתי רק בדבק, ולא בסרטים כי הם לא היו מתאימים לצמיגים שיש בהם תפר באמצע.

מומלץ לנקות את החישוק עם חומר שלא יפגע בקרבון ומיועד להסרת דבק. יש לשים לב שאותו חומר לא יבוא במגע כלשהו עם מדבקות היצרן בדופן של החישוק. מדבקות היצרן יורדות בקלי קלות. משחה של חברת Effetto Mariposa בשם Corogna Remover מסירה דבק או שאריות של סרטים ואינו רעיל ולא מסריח. ניתן להשתמש בו גם במקום סגור.

 

carogna removerIMG_3604CarognaRemover_in_action

 

IMG_3615

 

ב 2015 חברת Effetto Mariposa יצאה עם סרטים בשם Carogna שמבוססים על חומרי הדבקה לאפליקציות תת ימיות. הסרטים מתאימים לכל סוגי הצמיגים כולל למשל של Continental או Vittoria עם תפר באמצע. הסרטים מגיבים ללחץ שמופעל על יד הצמיג  PSA – pressure sensitive adhesive. הסרטים זמינים בעוביים שונים באורך 2 מטר, סליל קטן לגלגל בודד, או סליל גדול של 16 מטר, לשימוש בעיקר בסדנאות. בהשוואה לתהליך עם דבק העבודה עם סרטים מהירה ופשוטה מאוד. לדוגמה רבע שעה לעומת מספר שעות ושלבים עם לפחות 12 שעות ביניהם (אם עובדים לפי הוראות יצרני הדבק). השמת הצמיג על הגלגל עם סרט קל בהנחה שהצמיג עבר מתיחה לפניכן. בעבודה עם דבק השמת הצמיג דורש לא מעט כוח ידיים, טכניקה וניסיון. תהליך ישור הצמיג על גבי החישוק הרבה יותר קל שיש סרט מאשר עם דבק. ככל שהצמיג מודבק ישיר יותר כך הוא מתגלגל במסלול עגול יותר על הכביש. בכל מקרה מומלץ לחכות 24 שעות מרגע סיום ההדבקה עד לרכיבה ראשונה, בזמן הזה הצמיג צריך להיות בלחץ אוויר מקסימלי.

סוף דבר – בדיקת טיב ההדבקה: אחרי 24 שעות ולפני הרכיבה הראשונה מומלץ לבדוק את איכות ההדבקה על ידי הורדת כל האוויר מהצמיג ולחיצות קלות על קצוות. למעשה בודקים אם אכן לאורך כל פני המפגש בין קצוות הצמיג לחישוק יש הדבקה טובה. אם יש סרט הצמיג לא אמור להתרומם מהחישוק בכלל. אם יש דבק צריכים להרגיש שקשה להזיז את הצמיג, ואם הוא זז קצת צריכים לראות סיבי דבק שלמעשה יחזיקו אותו כאשר הוא מנופח ללחץ של רכיבה. אם יש איזור יבש ללא דבק ניתן להרים את הצמיג קצת ולהוסיף עוד דבק. הכוונה למינון קטן שלא ילכלך את פני החישוק אבל שכן ישפר את פני ההדבקה באותה נקודה. במקרה של הוספת דבק עדיף לחכות עוד 12 שעות לפחות, אם אפשר, עד לשימוש הראשון.

IMG_2780carogna_rim_width-300x183Carogna_0180

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>