רכיבה בגובה בכל תנאי מזג אוויר

קיץ וחם לנו בכל רכיבה, המחשבות לעיתים מובילות למחוזות אחרים עם מזג אוויר מאתגר גם בחודשי הקיץ. תלוי באיזור, תלוי בגובה, ובסוג הרכיבות אבל אם הטיול, מירוץ או מסע מוביל להרים מעל 1000 מטר מוטב להתכונן למזג אוויר משתנה כולל רכיבה בקור ובגשם.

היום אפשר להינות מביגוד שלא מכביד ונושם , אבל גם דוחה קור, גשם ומה שביניהם. החוכמה בבחירת פרטי ליבוש לחודשי הקיץ נמצאת בפתרונות שיאפשרו לרכוב ולא להתבשל ב 15 מעלות בשמש, וגם לתפקד כראוי ב 5 מעלות בירידה מגבהים שלעיתים מגיעים ל 2500 מטר.

צריך לזכור שבעליה במאמץ, גם אם לא מתחרים, נזיע ובירידה ארוכה למשל של 10 ק׳׳מ או יותר אפשר להתקרר בקלות.

מהקל אל הכבד – רוכבים מנוסים תמיד ימליצו ככלל ברזל לרכיבה בהרים לקחת איזשהו בגד להגנה מפני סופה פתאומית גם שיש תחזית למזג אוויר נוח.

יום שמש – בעמקים 20-25 מעלות אולי יותר בגובה 15-18C מעלות: המלצתי לרכוב קצר לגמרי עם שיכבת בסיס קיצית. לקראת שיא הגובה או בפיסגת המעבר, אם עוצרים, ללבוש שרוולים וווסט או מעיל רוח. בגדים קלים שניתן להוריד אותם בסוף הירידה מבלי לעצור. בגדים שאפשר בקלות להכניס לכיסים של החולצת קיץ

יום מעונן ייתכן גשם לפרקים, במסלול יש עליות במאמץ ויש שפע של ירידות בתנאים של גשם וקור – טמפרטורה בעמקים 15-18C בגובה 8-12C, ראשית כל ללבוש ביב קיץ עם ציפוי Nanoflex בלי פליז או ביב עם ציפוי Light No rain בלי פליז. המוצרים הללו לא waterproof, אלא דוחים מים ולא סופגים מים. לא נצטרך להתמודד עם בגד שיהפוך למקרר בגובה, ולא נתבשל עם בסוף יהיה 20 מעלות בלי גשם (שוב הביב בלי פליז לא חורפי). הפריט הוורסטילי והמתאים ביותר לתנאים משתנים בקיץ הוא ללא ספק ה Light no rain top מתוצרת Sportful. המוצר דוחה גשם קל ורוח, ובצד שני נושם מאוד. מגיע עם שרוול ארוך או קצר, כאשר הקצר מאפשר עוד דרגת חופש עם שרוולים שעשויים מאותו חומר.

ניתן לטפס איתו בלי להתחמם מידי, ובצד שני יש הגנה טובה מאוד נגד גשם ורוח בירידות.

sportograf-60137331_lowres בזמן שאחרים יצטרכו ללבוש ולהוריד מעילים ה Fiandre נושם ואפשר לעלות ולרדת איתו

_JDC4430_1 גם בשמש ובלי השרוולים ה Fiandre נוח ביותר כפתרון לירידות, הצהוב נראה ממרחק ברכיבת כביש

IMG_2734 sm שיא גובה בחרמון בחורף הישראלי תנאים דומים ל Stelvio , Gavia או Galibier בחודשי הקיץ Fiandre light no rain top פריט מושלם לירידה מהירה וקרירה מתקפל בקלות בכיס של חולצת קיץ.

מזג אוויר מאתגר – גשום וקר 5-10 מעלות בעמקים > 5C בגובה, תנאים קשים – למעשה נוסיף עוד הגנות בדמות מחממי ברכיים נגד גשם, כפפות עמידות לגשם וקור לירידה, כובע (בכיס בעליה על הראש בירידה מתחת לקסדה), Gabba כחולצת רכיבה, מעיל קל, אם אפשר נגד גשם רק לירידות מגובה, ערדליים קלים אבל נגד גשם או לפחות כיסויים אצבעות של הרגליים. ה Gabba דוחה מים וקור אך נושם כך שנעדיף לטפס איתו ולהוסיף שיכבה חוסמת לירידה. השיכבה הנוספות תשמור על ה Gabba בהנחה שיורד גשם שוטף. ושוב בעליה הבאה נוריד את השיכבה הנוספת.

IMG_4242 Passo Sella מאי 2016 גשם קל כ 8C ה Gabba עושה את העבודה מאפשר לטפס ולרדת מבלי לקפוא.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>